Martijn Aslander

December 7, 2025

📇 Blogs over ThetaOS

Scherm­afbeelding 2025-12-07 om 16.00.13.png


Mijn lessen en inzichten in hoe je met AI (vooral Claude Code) je eigen informatie-systemen kan bouwen, lokaal en bloedsnel, leidden tot het ontwerp van een hele set: Een lokale app ThetaOS, die met Theta Mobile op mijn iPhone en ThetaWatch op mijn Apple Watch draait.

Daar hebben mijn lezers op zich niks aan. Want het is hyperpersoonlijke software. Maar tevens het krachtigste software- en informatiespul dat ik ooit in handen had.

Op deze pagina verzamel ik wat ik erover schreef, ter lering ende vermack. Misschien heeft iemand er iets aan...

Hier mijn eerste blog over Theta (nu ThetaOS) op 6 oktober 2025.

Op 19 september maakte ik mijn eerste iPhone-app, Theta Mobile als companion-app van ThetaOS.

Die naam Theta, die ik wel toepasselijk vond, bleek raker dan ik dacht.

Inmiddels rekent mijn systeem zelf uit hoeveel denk, praat en schrijftijd er in het maken van ThetaOS zit 🤣:

Scherm­afbeelding 2025-12-07 om 16.08.41.png

(per 7 dec 2025)


Digitale Fitheid co-founder Mark Meinema schreef nog een fijn stuk naar aanleiding van onze gesprekken over ThetaOS.

Op vrijdag 19 december in de avond geef ik er in Utrecht bij Wonders of Work een uitgebreide demo over. Hier kun je je aanmelden.



About Martijn Aslander

Technologie-filosoof | Auteur | Spreker | Verbinder | Oprichter van vele initiatieven

Momenteel vrolijk druk met Digitale Fitheid 

De leukste dingen die ik momenteel aan het doen ben: https://linktr.ee/martijnaslander en https://linktr.ee/digitalefitheid